ارسال دستور توقف ضرر در معاملات آتی سکه ممکن است؟

آیا در معاملات آتی سکه میشود دستور توقف ضرر داد؟ به این معنی که مثلا اگر سکه ای در قیمت 930 خریداری شود، با دادن دستور توقف ضرر هرگاه به قیمت مثلا 920 رسید، بصورت اتوماتیک سکه فروخته شود در غیر اینصورت آن را نگه دارد . ارسال دستور توقف ضرر معاملات آتی می تواند از زیان بیشتر شما جلوگیری کند

در بازار بورس اوراق بهادار (نقدی) چطور؟

ارسال دستور توقف ضرر در معاملات آتی سکه ممکن است؟
دستور توقف معاملات

البته دستور توقف ضرر شاید بیشتر در بورس اوراق بهادار کاربرد داشته باشد ولی در اینجا هم کاربرد دارد. در واقع نیازی نباشد به قیمت عرضه و تقاضا هرلحظه نگاه کرد و در صورت کاهش دارایی به قیمت مورد نظر، اتوماتیک فروخته شود .

سفارش تعیین حد ضرر یا دستور توقف ضرر ابزاری است که توسط آن معامله گران قادر خواهند بود در هنگام ثبت سفارش قیمتی را به عنوان توقف ضرر (قیمت بسته شدن در صورت ورود به ضرر)
تعیین کنند، تا چنانچه قیمتهای بازار در خلاف جهت پیش بینی آنها حرکت کند سیستم به طور اتومات با رسیدن به قیمت تعیین شده اقدام به بستن موقعیت کرده و از زیان بیشتر مشتری جلوگیری کند، بزرگترین مزیت سفارش توقف ضرر ( STOP LOSS ) برای مشتری این است که چک کردن دائم قیمت ها توسط معامله گر، ضرورت کمتری خواهد داشت .

لازم به ذکر است که گذاشتن این نوع سفارش هرگز به معنای این نیست که موقعیت مشتری در صورت ورود به محدوده ضرر قطعا به قیمت تعیین شده بسته خواهد شد. چرا که در همه بازارهای مالی جهان در صورت بوجود آمدن هیجانات شدید و تفاوت زیاد در حجم عرضه و تقاضای وارده به سیستم معاملات، سفارشهای توقف ضرر به درستی عمل نمیکنند .

متاسفانه در بازار سکه آتی ایران هنوز زیرساخت های لازم جهت راه اندازی سفارش توقف ضرر وجود ندارد ولی با توجه به درخواستهای زیاد فعالان بازار، تهیه زیرساختهای لازم برای ایجاد این نوع سفارش در دستور کار بورس کالا قرار دارد .

برای مشاهده ی کتاب در زمینه ی بورس و سهام بر روی همین متن کلیک نمایید .

برای مشاهده ی نرم افزار های مورد نیاز برای موفقیت در بازار سرمایه روی این متن کلیک نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های مختلف