no-img

فروشگاه محصولات دانلودی فیکِت

صفحه جدا

چطور بخریم؟


توجه:

برخی بانک ها تراکنش های زیر ۵ هزار تومان را انجام نمی دهند،در این صورت می توانید از دو راه زیر مسئله ی بوجود آمده را حل نمایید:

۱٫خرید را با کارت بانکی مربوط به یک بانک دیگر مانند بانک صدرات یا ملی انجام دهید.

۲٫از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید تا از طریق کارت به کارت و با هزار تومان پایینتر از قیمت ثبت شده در سایت فایل را دریافت کنید.

**********

در پایین نحوه ی خرید اینترنتی را کامل برای دوستان شرح می دهیم تا انشالله مشکلی در این کار نداشته باشند:

 

پرداخت اینترنتی چیست؟
وقتی شما بدون حضور فیزیکی و تنها از طریق اینترنت محصول یا خدماتی را خریداری می کنید و با استفاده از کارت های اعتباری صورتحساب آن را پرداخت می کنید درواقع پرداخت اینترنتی انجام داده اید
 
با چه کارت هایی می توان خرید اینترنتی کرد؟
کارت بانک های ملت،ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، کشاورزی، توسعه صادرات و صنعت و معدن و بانک سینا امکان خرید اینترنتی دارند.
پارامتر های لازم برای خرید اینترنتی
در هنگام خرید اینترنتی ۴ پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شود که در عکس زیر کنارشان ستاره قرمز زده شده است.
 
در ادامه به بررسی تک تک این پارامترها می پردازیم:
 
۱- شماره ۱۶ رقمی درج شده بر روی کارت
این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملت در عکس زیر آمده است.
– رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است.
 
در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید:
 
۱- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.
 
۲- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید می خواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.
 
 
۳- کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد ۳رقمی (و به ندرت ۴رقمی) مانند شمارۀ ۱۶رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد ۳رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملت ۳ رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.
در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم ۱۷، ۱۸ و ۱۹ بعد از ۱۶رقم شماره کارت حک شده است.
– تاریخ انقضاء

تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.
 
مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی
سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید. اما با این وجود برخی اوقات ممکن است مسائلی در هنگام خرید اینترنتی به وقوع بپیوندد.
مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول از حساب شما کسر شود، ولی به حساب فروشنده واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های واسط بانک است.
نهایتاً خود بانک می باید مغایرت ها را رفع کند. منتظر بمانید و اگر تا ۴۸ ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با پشتیبانی سایت فروشنده و یا بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.
 
اگر کارت بانکی شماcvv2 ندارد به روش زیر عمل نمایید
اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش تعریف کردن یا تغییررمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.
 
در این مرحله خود پرداز بانک به شما رسیدی می دهد که در آن کد CVV2 و تاریخ انقضای کارت نمایش داده شده است در صورتی که در رسید خودپرداز نیز code cvv2 تعریف نشده بود لطفا به یکی از شعب بانکتان مراجعه نمایید
 
برای خریداینترنتی نیاز هست که عابر بانک داشته باشیدشما می توانید به یکی از شعبه های بانک ملت مراجعه نمایید و درخواست صدور عابر بانک داشته باشید
*نکته مهم: هنگام استفاده از برخی مرورگرها مانند فایر فاکس، پس از انتخاب پرداخت آنلاین، صفحه زیر برایتان باز خواهد شد. در این حالت بر روی عبارت “I Understand the Risks” کلیک نمایید.
سپس:
خرید از سایت فورکیا:
(فورکیا دارای نماد اعتماد الکترونیکی و مجوز کسب و کار های اینترنتی می باشد)
۱٫وارد صفحه ی مربوط به محصول بشوید.
۲٫بعد از مطالعه ی مشخصات مربوط به محصول به پایین صفحه ی فایل بروید تا برگه ی زیر را مشاهده کنید ،برگه ی زیر را مانند شکل تکمیل کنید:
۳٫دکمه ی پرداخت و دانلود را انتخاب نمایید
۴٫وارد درگاه بانکی به شکل زیر خواهید شد ،مانند نمونه ی برگه ی زیر را نیز تکمیل کنید
۵٫گزینه ی پرداخت را انتخاب کنید

۶٫پس از تکمیل فرانید پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده خواهد شد و همچنین لینک دیگری از طریق ایمیل به آدرس ایمیل ثبت شده ارسال خواهد شد.

با تشکر از خرید شما